Spoty

REGULAMIN SPOTU „WAŁEK”

 1. WJAZD I PRZEBYWANIE NA SPOCIE DOZWOLONE JEST TYLKO DLA CZŁONKÓW WSW.
 2. KAŻDORAZOWO PRZY WJEŹDZIE/WYJEŹDZIE NALEŻY UPEWNIĆ SIĘ ŻE BRAMA ZOSTAŁA ZAMKNIĘTA.
 3. WYPŁYWAMY/WRACAMY TYLKO Z MIEJSCA OZNACZONEGO NA MAPIE JAKO „SCHODY 1”
 4. OBOWIĄZUJE ZAKAZ STARTU Z MIEJSCA „SCHODY2” -MIEJSCE NIEBEZPIECZNE!!!
 5. ZAZNACZONE NA MAPIE BOJE MIJAMY W ODLEGŁOŚCI NIE MNIEJSZEJ NIŻ 30 METRÓW-MIEJSCA NIEBEZPIECZNE

Legenda:

Spoty aktualnie używane:

 1. Zachodni brzeg, spot dobry ale tylko przy kierunku wiatru różnym od zachodniego, który wieje u nas najczęściej
 2. Zachodni brzeg, to miejsce jest jednak rzadko wybierane przez naszą brać, ze względu na ukształtowanie terenu tzn. dość wysoki brzeg jak również bliskość lasu, powoduje to że wiatr nie układa się w tym miejscu zbyt pomyślnie
 3. KAMIONKA – nasz aktualny spot bardzo dobrze się pływa przy kierunkach wiatru W,S i N czyli bardzo uniwersalny. Problemem jest dojazd ale być może wkrótce już sobie z tym poradzimy
 4. Brzeg północny, rzadko wybierane miejsce, dobry tylko przy kierunku wiatru południa (dobry dojazd)
 5. Tzw. „WAŁEK” – dzięki uprzejmości właścicieli zbiornika Dziećkowice, znów możemy używać tego spotu, trzeba tylko spełnić 3 warunki: należy być członkiem naszego stowarzyszenia, trzeba zakupić pilot do bramy oraz należy przestrzegać regulaminu spotu.
 6. Miejsce to było popularne tylko prze jakiś czas kiedy to zaczęli grodzić zbiornik i Wałek był zagrodzony, czasem wybieraliśmy to miejsce, niestety dzisiaj stoi tam płot.
 7. Brzeg północno-wschodni tzw. Wave, przeze mnie najbardziej lubiany spot 😉 dobry na wiatr z kierunków zachodnich i południowych, niestety bardzo zarośnięty przez wodorosty, antygrass jest bardzo pomocny w tym miejscu – To miejsce też już jest ogrodzone

Dojazd:

Jak dojechać do Imielina to chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć

Chcąc dojechać na spoty WAVE lub do Yacht Clubu, kierujemy się z Rynku w Imielnie w kierunku Oświęcimia, po ok 1km skręcamy w lewo w ulicę Zachęty.

Droga do Yacht Clubu zaznaczona na czerwono, na wave kierujemy się drogą oznaczoną na niebiesko.

Droga do Yacht Clubu:

Po skręceniu w ulicę Zachęty jedziemy jakieś 400m i skręcamy w prawo w ulicę Wandy. Teraz jedziemy cały czas prosto aż się skończy droga asfaltowa i jesteśmy pod Yacht Clubem.
Droga na Wave:

Chcąc dojechać na Wave nie należy skręcać w ulicę Wandy, tylko jak to pokazane na mapce w dalszym ciągu jedziemy ul. Zachęty, po ok 3 km. należy skręcić w prawo w ulicę Maratońską, tam jedziemy aż ulica będzie się stykać z autostradą A4, będzie tam wiadukt wyglądający jak hangar, należy skręcić w ten właśnie wiadukt i od razu z drugiej strony autostrady skręcamy w prawo w kamienistą drogę. Teraz czeka nas przeprawa przez małe bajoro, zalecam bardzo małą prędkość w tym miejscu!!! Wjeżdżając do góry spotykamy się z rzeką Przemszą oraz inna drogą, skręcamy w prawo znów pod autostradę i teraz już tylko ok. 1km prosto, gdy zobaczymy wał po prawej stronie i spore polanki to znaczy że dojechaliśmy na Wave.

Jest jeszcze druga droga na Wave zaznaczona kolorem fioletowym, mniej hardcorowa ale trochę dłuższa.
Droga na zachodni spot:

Żeby się dostać na spot na zachodnim brzegu, można to zrobić na dwa sposoby:

Sposób pierwszy to dojeżdżamy do Yacht Clubu, następnie jedziemy dalej wyboistą drogą ok 400m aż dojedziemy do małego skrzyżowania, w prawo będzie droga z betonowych płyt my jedziemy w lewo i po 300m jesteśmy na miejscu.

Drugi sposób to jadąc od Imielina w kierunku Oświęcimia dojeżdżamy do Chełma Śląskiego, skręcamy w pierwszą ulicę w lewo (kolor żółty na mapie) jedziemy ok 600m aż dojedziemy do drogi z płyt betonowych, teraz jedziemy prosto, po kilku minutach męczarni z płytami jesteśmy na miejscu.